Przejdź do treści

Gdzie uczeń jest
naprawdę ważny

Rozpoczęcie szkolenia zawodowego 2019 w Schumacher Packaging

Ebersdorf bei Coburg, 3 września 2019 +++

Możliwość realizacji ważnych zadań i zdobycia uznania już w trakcie szkolenia zawodowego? W niektórych firmach prowadzących szkolenia zawodowe jest to raczej rzadkość, w innych jednak reguła. W Schumacher Packaging, firmie rodzinnej produkującej opakowania z tektury falistej i litej z siedzibą w Ebersdorf bei Coburg, wraz z początkiem września 27 młodych osób rozpoczyna szkolenie w różnych zawodach. Od września w Schumacher Packaging będzie odbywało się szkolenie, wliczając nowych uczniów, 81 młodych osób. „Powód, dla którego tak poważnie podchodzimy do tematu szkoleń i co roku cieszymy się zainteresowaniem kandydatów jest prosty” - mówi Bernd Köbler, kierownik szkoleń w Schumacher Packaging. „Ponieważ jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą i postrzegamy naszych uczniów jako naszą przyszłość. U nas uczniowie mają perspektywy”.

Dzisiejsi uczniowie to jutrzejsi specjaliści

„Dzięki naszym różnorodnym programom szkoleniowym chcemy wykształcić wykwalifikowanych pracowników, którzy podejmą u nas pracę w przyszłości”, wyjaśnia Bernd Köbler. Na przykład w zeszłym roku Sven Schoppa ukończył z najlepszymi wynikami szkolenie na zawodowego kierowcę w Izbie Handlowo-Przemysłowej w Coburgu, a dziś dalej pracuje w Schumacher Packaging. Bardzo ważnym celem jest dla nas nauczenie samodzielności w pracy. Christoph Koock, kierownik ds. rozwoju produktów w Schumacher Packaging, w żadnym razie nie zrezygnowałby z uczniów. „Uwielbiam pracować z praktykantami, ponieważ nie mają oni w głowach żadnych ograniczeń. Dzięki ich kreatywności często powstają świetne pomysły”.

Od dyletanta do projektanta

Pomysł na wielokrotnie nagradzane opakowanie dla branży e-commerce „L-Folder” wyszedł od ucznia kształcącego się w projektowaniu technicznym, kierunek projektowanie i konstruowanie produktów. „Dałem naszym uczniom zadanie związane z opakowaniami dla e-commerce. Jan Feuerpfeil wpadł na pomysł zastąpienia zwykłego opakowania książki w kształcie T opakowaniem o kształcie L” - mówi Koock. „Trzeba było wprowadzić tylko niewielkie zmiany, ale projekt Foldera L pochodzi w 98% od niego”. Dzięki innowacyjnemu kształtowi Folder L można produkować efektywnie materiałowo i zarazem oszczędzając zasoby naturalne, ma zmienną wielkość i jest zabezpieczony przed nieuprawnionym otwieraniem. Za to nowe opakowanie dla e-commerce firma Schumacher Packaging zdobyła drugie miejsce w ubiegłorocznym konkursie innowacyjności w obszarze tektury falistej. „Kolejny świetny pomysł ucznia, nad którym obecnie pracujemy, pochodzi od Anabel Wintermud” - mówi Koock. „Chodzi o specjalny stołek z tektury falistej”. Jednak na razie Koock nie może ujawnić więcej.

Szkolenia w różnych zawodach

W tym roku Grupa Schumacher Packaging ponownie obsadza wolne stanowiska dla praktykantów w wielu niemieckich lokalizacjach. Większość z 27 nowych uczniów rozpocznie naukę w głównym zakładzie firmy w Ebersdorfie, ale szkolenie prowadzą również zakłady w Forchheim, Bielefeld, Greven i Schwarzenbergu. Młodzi mężczyźni i kobiety wybrali różnorodne szkolenia zawodowe w Schumacher Packaging: pracownik administracyjno-biurowy w przedsiębiorstwie przemysłowym, pracownik ds. spedycji/usług logistycznych, technik informatyk ds. integracji systemów, technik informatyk ds. rozwoju aplikacji, projektant mediów cyfrowych i drukowanych, technik elektroniki przemysłowej, mechanik przemysłowy i kierowca zawodowy.

Ważna rola w przedsiębiorstwie

„Naszym celem jest zapewnianie wysokiej jakości szkoleń, które stawiają wyzwania i wspierają młodych ludzi”, mówi kierownik szkoleń Köbler. „Chcemy, aby każdy szybko poczuł się jak w domu, a więc zawsze zaczynamy od dni integracyjnych. Umożliwiają one wzajemne poznawanie się, wzmacniają grupę i dostarczają wstępnych informacji na temat firmy”. W ramach wprowadzenia nowi uczniowie mogą również zrealizować swój pierwszy projekt. Muszą oni stworzyć prezentację produktu oraz odkryć i objaśnić, jaka jest ich rola w procesie tworzenia wartości. To kolejny dowód na to, że uczniowie są traktowani w Schumacher Packaging bardzo poważnie.

Praktyki i stanowiska szkoleniowe

Osoby zainteresowane szkoleniem w zawodzie pracownika administracyjno-biurowego w przedsiębiorstwie przemysłowym w roku 2020 mają czas do końca października 2019 r. na złożenie podania do Schumacher Packaging. W ramach szkolenia w zawodzie specjalisty w branży opakowań oferowane są staże dla uczniów i kandydatów. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej przedsiębiorstwa: więcej..